Třídení pracovní návštěvu Orenburgu jsme zahájili jednáním o další spolupráci

7. 10. 2013

Dnes jsme zahájili oficiální návštěvu partnerského regionu Orenburg v Rusku. Setkali jsme se s panem gubernátorem Jurijem Alexandrovičem Bergem a se členy parlamentu oblasti v čele s jeho předsedou Sergejem Ivanovičem Gracovem. Tématem schůzky byly možné formy další spolupráce mezi Orenburgem a Libereckým krajem. Probírali jsme vzájemné možnosti zejména v oblastech stavebnictví, zpracovatelského průmyslu, vodního hospodářství a zdravotnictví. V jednání na tato témata bychom na žádost pana gubernátora měli pokračovat opět zítra dopoledne. Nejvíce se ho zaujala možnost spolupráce v oblasti zdravotnictví.  Dnes nás ještě čeká setkání s obchodní a průmyslovou komorou a podnikateli. Odpoledne zakončíme setkáním s primátorem města Orenburg Mishcheryakovem Yuri.