Deník hejtmana

Na pozemcích bývalé porodnice vznikne moderní průmyslový areál

20.12.2017 14:31

Včera jsem za Liberecký kraj podepsal smlouvu o spolupráci s ředitelem společnosti Jablotron, Miroslavem Jarolímem a náměstkem primátora Jablonce Milošem Vele. Na pozemcích bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou tak vznikne moderní areál, který umožní další rozvoj této firmy a zachová její vývoj a výrobu v našem kraji.
Pro objekt bývalé porodnice hledá kraj využití od roku 2003, ostraha, zabezpečení a úklid po nezvaných návštevnících stojí kraj půl milionu ročně a ani město Jablonec nemá pro objekt využití. Chápu nostalgii a vzpomínky, ale zdravotnictví je dnes jinde, než bylo před sto lety. Jablotron je seriózní partner a záruka racionálního přístupu k lokalitě a Jablonci vůbec.