Deník hejtmana

Na věčnou paměť válečným veteránům

11.11.2019 19:45

Uctil jsem Den válečných veteránů. Nejprve v Krajské vědecké knihovně v Liberci na vernisáži výstavy In Memoriam. Poté jsem se poklonil spolu s bývalým předsedou partnerské Vinnycké oblastní státní správy Valerijem Korovijem a náměstkem Přemyslem Sobotkou památce padlých hrdinů na vojenském hřbitově v Ruprechticích. Posléze jsem se zúčastnil slavnostního nástupu vojáků 31. pluku radiační, chemické a biologické obrany v dolních libereckých kasárnách. 11. listopad je nejenom výročím konce strašné Velké války s miliony mrtvých a jednou ztracenou generací, ale především vzpomínkou na osudy všech padlých vojáků, kteří plnili svoji vojenskou přísahu a jejichž jména dodnes připomínají pomníky v mnoha obcích.