Deník hejtmana

Neuvěřitelných 63 let se věnoval aktivní činnosti v Bělé u Semil

16.05.2017 19:23

V pátek jsem byl společně s mnoha lidmi z Bělé na Semilsku na posledním rozloučení s panem Vladimírem Svobodou, dlouholetým starostou obce, dobrovolným hasičem, podporovatelem místních fotbalistů, člověkem který věnoval aktivní činnosti v obci Bělá neuvěřitelných 63 let.

Jsem rád nejenom za to, že jsem mu v roce 2014 mohl předat Poctu hejtmana, ale taky za naše poslední společné setkání v listopadu 2016, pár dní potom, co přestal starostovat a nechal to mladším. V letošním roce oslavil Vladimír Svoboda úctyhodných 83 let.

Slíbili jsme si, že se na jaře v Bělé, kterou měl tak rád potkáme. Nestihli jsme to. Smuteční průvod z kostelíka na jeho milované fotbalové hřiště byl poslední.

Lidé s velkým srdcem v životě chybí nejvíc. Čest jeho památce.