Deník hejtmana

Rudník. Bláto a bahno téměř všude…

11.06.2013 14:12

V Rudníku jsou desítky mostků přes Luční potok a říčku Čistá. Přes většinu z nich tekla voda a bláto. Deset dní po povodni stále probíhá úklid nejenom v domech a kolem nich, ale téměř v celé obci. Povodí upravuje koryta potoků, uklízí se zahrady a čerpají sklepy plné vody. V obci pomáhají dobrovolníci, jednotky hasičů a řada dalších lidí. Pomoc je podle mých zkušeností dobře organizovaná a dostává se všude, kde je jí potřeba. Vzal jsem si dovolenou a alespoň trochu dnes splácím svůj dluh všem, kteří pomáhali po povodních v roce 2010 v Hrádku a jinde v Libereckém kraji. Děkuji všem 27 dobrovolníkům z krajského úřadu, kteří jeli pomáhat a také dopravní společnosti ČSAD Liberec za zapůjčení autobusu.