Deník hejtmana

Rynoltická školka má nové oddělení

06.10.2014 7:29

V Rynolticích mají školku, do které mohou chodit všechny děti, které to potřebují. V sobotu jsem byl pozván na její oficiální otevření. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí o rozšíření kapacity školky z 25 na 45 dětí padlo na jaře a dnes je přestavba části obecního úřadu hotová, tak nezbývá než poděkovat paní ředitelce, vedení obce a všem, kteří projekt podporovali. Na místě jsem přiznal, že jsem při jarní návštěvě Rynoltic nevěřil tomu, že to do začátku školního roku mohou stihnout.
Vzhledem k rychlosti akce nebyl prostor čekat na dotaci, obec si ale nebrala žádný úvěr a velkou část prací prováděli místní řemeslníci. Ukázka toho, proč mají být malé obce samostatné a že posílení rozpočtů většiny měst a vesnic v rámci novely rozpočtového určení daní byl správný krok.