Deník hejtmana

Skleněné městečko v Železném Brodě

16.09.2018 10:32

O víkendu se v Železném Brodě koná tradiční výstava skla, šperků a bižuterie Skleněné městečko. Je fajn vidět tradiční řemesla, která jsou u v Liberecký kraj doma. A taky všechny firmy, živnostníky a řemeslníky, kteří na na tuhle tradiční akci přijeli.
Potkal jsem tady hodně přátel a známých tváři a jsem rád, že jsme si mohli alespoň chvíli popovídat s bývalou ředitelkou SUPŠS v Železném brodě akademickou sochařskou Zdeňkou Laštovičkovou. Paní reditelka udělala nejenom pro školu a její studenty hodně a navíc byla u zrodu Skleněného městečka.
Bylo to milé setkání, ale stejně mám zase ve vztahu k uměleckému školství o čem přemýšlet.