Deník hejtmana

V úterý byla podepsána smlouva, která pomůže zlepšit protipovodňová opatření

27.04.2018 9:29

V úterý jsem za Liberecký kraj podepsal smlouvu o spolupráci se starostkou Chotyně Janou Mlejneckou a dalšími městy a obcemi Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. Smlouva nám umožní vypracovat studii protipovodňových opatření, která navrhne možné stavby, které ochrání obyvatele před velkou vodou. Smlouvy o spolupráci podepsali také starostové Hrádku nad Nisou, Chrastavy, Chotyně, Bílého Kostela, Oldřichova v hájích, Mníšku a Frýdlantu. Zastupitelé Nové Vsi smlouvu neschválili a vedení Liberce se povodně vůbec netýkají a odmítli se k projektu připojit...

Studie bude stát témeř 4 miliony korun, 85% z této částky získal kraj díky Operačního programu Životní prostředí. Před dvěma lety jsme podobnou studii začali zpracovávat s obcemi mikroregionu Frýdlantsko, kde se protipovodňová opatření týkala řeky Smědé.