Deník hejtmana

Výroční setkání na Trojzemí

01.05.2020 19:10

Před šestnácti lety, 1.května 2004, jsme na Trojzemí společně s našimi přáteli z Bogatyně a Žitavy a řadou hostů z našich tří zemí slavili vstup České republiky a Polska do EU. Byla to tenkrát opravdu velká sláva, na kterou dodnes vzpomínáme. Potkáváme se tady každý rok. Dnes jsme si připomenuli nejenom tohle výročí, ale také se potkali s přáteli. A slíbili si, že se znovu potkáme nejenom symbolicky hned jak to bude možné. Pro naše města a celý Euroregion Nisa jsou otevřené hranice a spolupráce na nich mimořádně důležitá. Vítáme proto informace o uvolňování podmínek pro překračování hranic.