Deník hejtmana

Využití bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou

05.03.2015 8:21

Liberecký kraj, Statutární město Jablonec nad Nisou a Česká mincovna a.s. uzavřou dohodu o využití areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou. Společnost Česká mincovna chce na tomto místě vybudovat nové výrobní prostory a také turisticky atraktivní expozici českého mincovnictví.
Liberecký kraj bude pro tento záměr svoji nemovitost rezervovat do konce roku 2016, město Jablonec projedná potřebnou změnu územního plánu a Česká mincovna zajistí potřebné kroky a přípravu investice. Dobrá dohoda pro všechny strany.

liberec.idnes.cz/ceska-mincovna-porodnice-smlouva-stehovani-prehrada-porodnice-spoluprace-mince-medaile-g6c-/liberec-zpravy.aspx?c=A150303_115243_liberec-zpravy_ddt