Detail aktuality

Do Starých Splavů se jezdí po nové silnici

02.10.2015 13:54

Kompletní rekonstrukcí prošla během léta silnice III/0381 do Starých Splavů, tedy hojně využívaná přístupová komunikace k Máchovu jezeru. Slavnostní otevření se uskuteční v úterý 6. října v 16:30 hodin za účasti hejtmana LK Martina Půty, krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka a dalších hostů. Sraz je v místě stavby před železničním přejezdem v ulici Jana Roháče z Dubé.

Stavební práce v délce 2,47 km zahrnovaly položení nového asfaltového krytu, výměnu ložných vrstev a stávajících uličních vpustí, vyčištění odvodňovacích příkopů, obnovu propustků, dosypání krajnic  a  úpravu a doplnění svislého i vodorovného dopravního značení. Současně byla provedena rekonstrukce chodníků a výměna stávajících stožárů veřejného osvětlení a  realizace nových stožárů u přechodů pro chodce.

Stavbu provádělo sdružení firem „Společnost pro Staré Splavy“, tj. Vodohospodářské stavby Teplice a Silnice Žáček. Projekt financoval Regionální operační program (ROP) NUTS II Severovýchod, oblast podpory „Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury“, kde 100% uznatelných nákladů je hrazeno z prostředků EU a ostatní výdaje pak z rozpočtu Libereckého kraje.

Stavení náklady činily téměř 17,8 mil. Kč bez DPH, z toho téměř 2,3 mil. Kč zaplatilo město Doksy.  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login