Fotbalový zápas sehráli na pomoc hospici Libereckého kraje

30.05.2016 17:01

Herci, zpěváci, fotbaloví internacionálové, ale i starostové obcí, hejtman, sportovci či zaměstnanci Krajského úřadu Libereckého kraje se společně sešli na fotbalovém hřišti libereckého Slovanu. Nastoupili do přátelského utkání, aby společně podpořili hospic sv. Zdislavy. Přátelský zápas mezi týmem Libereckého kraje a družstvem AMFORA skončil remízou 4:4. Na podporu hospicové péče se podařilo získat takřka 20 tisíc korun.

K zápasu se sjeli všichni účastníci v neděli dopoledne na tréninkové hřiště Slovanu Liberec U Nisy. Povzbudit je v jejich úsilí přišlo několik desítek diváků.

„Zasportovat si a ještě podpořit prospěšnou věc, je skvělý nápad a rádi jsme nabídku přijali,“ řekl hejtman LK Martin Půta, který byl kapitánem mančaftu Libereckého kraje. Spolu s ním vyběhli na zelený pažit náměstek hejtmana Josef Jadrný, primátor statutárního města Liberce Tibor Batthyány,  starostové Desné Jaroslav Kořínek, Kamenického Šenova František Kučera, Železného Brodu František Lufinka, Studence Jiří Ulvr, Horní Řasnice Radek Haloun, Skalice u České Lípy Jiří Löffelmann, Přepeř u Turnova Josef Sajdl, místostarosta Železného Brodu Ivan Mališ, volejbalista VK Dukla Liberec Lubomír Staněk, za FC Slovan Liberec Libor Kleibl, ze zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje Josef Chýle, Milan Holeček, Pavel Bulíř, Jindřich Felcman, Tomáš Pavlů a jediná žena v družstvu Lucie Ježková, nehrajícím trenérem byl starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka.

Amfora přivezla do Liberce řadu sportovních legend, slavné fotbalisty Antonína Panenku, Jana Bergera, Přemysla Bičovského Karola Dobiaše, Jana Fialu, dále italského zpěváka Andreu Andreie, hudebníka Vašo Patejdla, zpěváka Standu Hložka, baviče a zpěváka Vladimíra Hrona, herce Romana Skamene, dále za tým osobností nastoupil moderátor Petr Salava, bavič Milan Pitkin, Oleg Sokolov, Václav Tittelbach, bránu střežil Martin Michal a další.

Slavnostního výkopu se ujala zpěvačka Helena Vondráčková, společně s kolegy ze showbusinnesu Leškem Semelkou a Karlem Štědrým.

„Jsme moc rádi, že si mohli lidé užít zábavné dopoledne a že náš hospic všichni podpořili, ať už hráči či diváci,“ poděkovala ředitelka Hospicové péče sv. Zdislavy Tatiana Janoušková.