Detail aktuality

Hejtman a senátor ocenili hasiče za vytvoření světového rekordu

24.09.2018 11:29

Profesionální a dobrovolní hasiči převzali v pátek 21. září v budově krajského úřadu certifikáty, které ocenily jejich práci na akci Největší hasičská fontána. Hasiči tímto způsobem v červnu 2018 vzdali v Praze poctu výročí sta let československé státnosti. Největší ručně ovládaná fontána vytvořil světový rekord, který byl zapsán do české databanky rekordů, jež spravuje Agentura Dobrý den. Hasičům v budově krajského úřadu osobně poděkoval hejtman Martin Půta a senátor Jiří Vosecký.  

„Setkání s hasiči proběhlo v neformálním duchu. Jsem rád, že se na vytvoření světového rekordu podíleli profesionálové i dobrovolníci z Libereckého kraje. Předání certifikátů je symbolickým poděkováním za jejich skvěle odvedenou práci,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Největší hasičskou fontánu vytvořil Spolek Hasičské fontány ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky. Akce se zúčastnilo 1055 hasičů z 207 družstev z celé České republiky. Fontána byla zpracována na motivy české hymny, symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast od autora Bedřicha Smetany a Slovanského tance č. 15 od autora Antonína Dvořáka. Na choreografii fontány se podílel režisér České televize Stanislav Vaněk.

Profesionální světelná technika, kterou tvořilo 102 světel, nasvítila vodní proudy. Na velkolepé představení bylo použito 232 proudnic a 455 hadic o celkové délce 7 kilometrů. V průběhu rekordního pokusu jimi protekly 3 miliony litrů vody. Fontána vznikla v prostoru mezi Rašínovým a Hořejším nábřežím řeky Vltavy v centru Prahy.

Hasiči z Libereckého kraje, kteří se velkou měrou zapříčinili o vytvoření světového rekordu, byli oceněni v pátek 21. září v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Hasiče ocenil hejtman Martin Půta, senátor Parlamentu České republiky Jiří Vosecký a mjr. Ing. Jaromír Mottl, vrchní komisař, velitel stanice Liberec.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login