Hejtman měl v České Lípě perný den

29.03.2013 15:23

První ze série setkání se zastupiteli měst a veřejností absolvoval hejtman LK Martin Půta 28. března v České Lípě.

Nejprve se zúčastnil setkání starostů Českolipska a Novoborska Pihelu, následovaly návštěvy firmy Bombardier Transportation a Fehrer Bohemia, s.r.o., jednání se starostkou města Hanou Moudrou, radními a zastupiteli a na závěr setkání s občany v českolipském, Kulturním domě Crystal.

Všemi jednáními se jako dlouhá nit vinuly otázky kolem českolipské nemocnice, sociální služby, stav silnic II. a III. třídy, obchvat České Lípy, vojenský prostor Ralsko, krajský rozpočet, Dotační fond Libereckého kraje či dokonce i heliport a liberecké letiště.

„Potěšil mě zájem starostů, zastupitelů i občanů o své město. Nemohu mnoho slibovat, třeba že hned opravíme všechny silnice, ale je dobře lidi informovat a diskutovat o našich záměrech,“ řekl hejtman, který hodlá v průběhu čtyř let navštívit nejméně jednou 22 největších měst Libereckého kraje.

„Velmi povzbuzující  informace mi podal generální manažer Bombardieru Jiří Maděra o tom, že hodlá zvýšit počet zaměstnanců společnosti, která vyrábí skvělé vagóny do celého světa,“ řekl hejtman, který pozdravil i nejlepší svářečku podniku paní Helenu, která celý život sváří a brousí, a to už je pět let v důchodu.

„Opravdu, musím smeknout,“ zdůraznil s úsměvem hejtman.

Obdobně dobré pocity měl podle svých slov i ve firmě Fehrer Bohemia, kterou jej provázeli generální ředitel Pavel Moot, ředitel závodu Jaroslav Obst a jednatel Dušan Čáp.

„Jsou to firmy, které zaměstnávají nejvíce lidí na Českolipsku, navíc hodně žen, takže budou mít moji podporu například při jednání na ministerstvech nebo s našimi úředníky,“ dodal.

Asi tři desítky občanů, včetně poslance Petra Skokana, dorazily na podvečerní setkání v Kulturním domu Crystal. Hejtman sklidil po půldruhé hodině otázek a odpovědí potlesk, když trpělivě odpovídal na otázky od problematiky zateplování českolipské nemocnice, přes potřebnost dokončení obchvatu města,  problematiky těžby uranu až po  protipovodňová opatření v Povodí Ohře.

Otázky týkající se středních sklářských a jiných škol zodpověděla radní pro školství Alena Losová.

„Hovořilo se tu vlastně o všem. Je to obrovský klad, že dostáváme bezprostřední informace a ještě o nich můžeme diskutovat,“ shrnula za všechny posluchače Alena Brodská, jinak manažerka kvality Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. A následoval zmíněný potlesk.

V závěru dubna přijede Martin Půta za starostou, zastupiteli a občany Semil.