Detail aktuality

Hejtman ocení talentované žáky základních a středních škol

02.11.2015 17:00

Úspěšné žáky základních a středních škol ocení hejtman Libereckého kraje Martin Půta za jejich skvělé výsledky v soutěžích vyhlašovaných ministerstvem školství a za reprezentaci na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2015. Spolu s náměstkyní hejtmana pro sociální věci Lenkou Kadlecovou a radní pro školství Alenou Losovou, poděkují nadaným dětem ve středu 4. listopadu v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Slavnostní ocenění žáků začne v 15:00 hodin.

Oceňování talentovaných žáků je již tradiční událostí. Liberecký kraj oceňuje žáky základních a středních škol Libereckého kraje za reprezentaci v soutěžích, které pro příslušný školní rok vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako součást systému práce s talentovanými dětmi a mládeží. Jde o děti, které se účastní například matematické, biologické, fyzikální, chemické a zeměpisné olympiády, soutěží v cizích jazycích, soutěží zručnosti pro učňovskou mládež, uměleckých klání apod. Každoročně také Liberecký kraj oceňuje talentované sportovce, kteří dosáhli úspěchů na Olympiádě dětí a mládeže, která je projektem Českého olympijského výboru a je finančně i organizačně zajišťován jednotlivými kraji České republiky.

Stejně jako v předchozích letech, i letos děti kromě ocenění získají i finanční dar.    

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login