Detail aktuality

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace

22.09.2020 15:01

Cena hejtmana za společenskou odpovědnost 2019 je soutěž, jejímž cílem je ocenit organizace v Libereckém kraji, které jsou aktivní při naplňování zásad společenské odpovědnosti a jsou vzorem pro ostatní. Mohly se do ní přihlásit všechny podnikatelské subjekty a organizace veřejného sektoru a obce, které působí na území Libereckého kraje. Hlavní ceny si dnes odnesly Krofian CZ spol. s r.o., SUNDISK s.r.o., Léčebna respiračních nemocí Cvikov, příspěvková organizace, a Klára pomáhá z. s. Vyhlášení soutěže odsunula koronavirová krize, a proto se uskutečnilo až nyní v rámci zasedání krajského zastupitelstva.     

„Jsem rád, že firmy a organizace přistupují zodpovědně k tématu udržitelného rozvoje a zároveň se nestarají jen samy o sebe a o své zisky, ale dbají i o blaho ostatních. Zejména v této pohnuté době jsou vlídnost a vstřícnost důležitým pilířem při formování lidských charakterů,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Společensky odpovědné organizace staví na první místo dodržování povinností uložených právními předpisy a nad jejich rámec uplatňují odpovědné a etické chování vůči svému okolí. Tato strategie posiluje důvěryhodnost organizace v očích zákazníků, partnerů i společnosti jako celku a stává se důležitým nefinančním ukazatelem výkonnosti organizace.

 

Oceněné organizace za rok 2019:

1. místo v kategorii střední organizace, jejíž hlavní náplní činnosti je podnikání s 250 a méně zaměstnanci:

Krofian CZ spol. s r.o.

1. místo v kategorii malá organizace, jejíž hlavní náplní činnosti je podnikání s 50 a méně zaměstnanci:

SUNDISK s.r.o.

1. místo v kategorii organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s více než 50 zaměstnanci:

Léčebna respiračních nemocí Cvikov, příspěvková organizace

1. místo v kategorii organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s 50 a méně zaměstnanci:

Klára pomáhá z. s.

 

Hejtman Martin Půta následně vyhlásil nový ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost. Nejzazší termín pro přihlášení bude 31. prosinec 2020. Statut a dotazník budou k dispozici na webových stránkách kraje od 1. října.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login