Detail aktuality

Hejtman podnikl tradiční cestu po Libereckém kraji

24.04.2021 10:31

Kvůli epidemii koronaviru se po krajských volbách minulý rok neuskutečnila obvyklá cesta hejtmana Martina Půty do nejkrajnějších bodů regionu. Vzhledem k lepšící se epidemiologické situaci mohla být tato tradiční cesta již uskutečněna. Během jednoho dne tak hejtman navštívil Černousy, Čistou u Horek, Bradleckou Lhotu a Žandov, hraničními obcemi na severu, jihu, východě a západě regionu.   

„Jsem rád, že jsem konečně mohl vyjet do kraje a potkat se se zástupci obcí, poslechnout si jejich zkušenosti z každodenní práce, vyslechnout si jejich problémy a nabídnout jim pomoc řešení tam, kde to je možné,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Tyto čtyři obce jsou symbolickým vyjádřením rozlohy území Libereckého kraje.“

Společným prvkem, který starostové zmiňovali, byl stav silnic, který velmi zhoršuje nákladní doprava. Na severu, tedy v česko-polském příhraničí je podle představitelů obce problémem také bezpečnost a ochrana majetku.   

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login