Hejtman se v Trojzemí setká s německým ministrem vnitra

07.08.2014 14:10

Hejtman LK Martin Půta přijal pozvání Stephana Meyera, člena Saského zemského sněmu, a v pondělí 11. srpna 2014 se setká s Thomasem de Maizière, ministrem vnitra Spolkové republiky Německo. Cílem společného jednání bude zejména přeshraniční bezpečnost a spolupráce státní správy a samosprávy na obou stranách hranice.

Účastníci se sejdou v Jonsdorfu, odkud pocestují cca 15 km na kole přes Oybin až na Trojzemí. Kromě hejtmana LK Martina Půty se pracovní vyjížďky za českou stranu zúčastní také starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka. Z německé strany budou přítomni Bernd Lange, landrát Landkreisu Görlitz, Michael Kretschmer, MdB, Arnd Voigt, primátor města Zittau, Michael Hiltscher, náměstek primátora města Zittau a Frank Peuker, starosta města Großschönau.

PRO NOVINÁŘE: FOTOTERMÍN S MOŽNOSTÍ ROZHOVORŮ - 11. 8. 2014 v 11:30 na Trojzemí
(viz:http://www.gpsies.com/map.do?fileId=vczooveamgflvruv&authkey=8684E07EBBC6B9F32A787E501EDBC531FF7B0E78F0ADB7AD)