Hejtman udělí Záslužné medaile LK příslušníkům IZS

12.11.2015 16:24

Slavnostní udílení Záslužných medailí IZS Libereckého kraje se uskuteční v pondělí
16. listopadu od 15:00 hodin v liberecké Kavárně Pošta na náměstí Dr. E. Beneše.

Ocenění bude předáno 9 občanům Libereckého kraje, mezi kterými jsou i policisté, vojáci, hasiči, zdravotníci a příslušníci složek Integrovaného záchranného systému kraje. Záslužné medaile, které jsou z hlediska jejich významu rozděleny do dvou stupňů, předá hejtman LK Martin Půta spolu se členy Bezpečnostní rady Libereckého kraje.

„Záslužné medaile jsou předávány příslušníkům složek Integrovaného záchranného systému a dalším jednotlivcům za záchranu lidského života nebo za dlouholetou aktivní a obětavou práci ve prospěch složek IZS a ochrany obyvatelstva v našem kraji,“ říká hejtman Martin Půta.

Součástí slavnostního ceremoniálu bude udělení medailí Hasičského záchranného sboru České republiky „Za věrnost“, předání medailí velitele roty aktivní zálohy a medailí ředitele KVV (Krajského vojenského velitelství).

Přítomni budou také brig. gen. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje, plk. gšt. Radek Černý, velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, pplk. Marek Purmenský, velitel veterinární základny AČR Chotyně, členové Rady Libereckého kraje, starostové obcí s rozšířenou působností LK, vedoucí územních odborů policie ČR, hasičského záchranného sboru a další hosté.