Detail aktuality

Kraj chce převzít do správy Dětské centrum Sluníčko, městu Liberec naopak převede DDM Větrník

08.02.2016 14:42

Rada Libereckého kraje na svém mimořádném zasedání dne 8. února odsouhlasila záměr na změnu zřizovatele Domu dětí a mládeže Větrník v Liberci a Dětského centra Sluníčko Liberec. DDM Větrník, který je nyní krajskou organizací, by přešel pod statutární město Liberec a Sluníčko, nyní městská organizace, by se stalo krajskou organizací. Definitivně
o směně rozhodne Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Záměr změny zřizovatelských kompetencí vychází z funkce a územní působnosti obou příspěvkových organizací. Větrník je organizací poskytující zájmové vzdělávání především klientům z Liberce, současně je jedinou organizací tohoto druhu, kterou zřizuje Liberecký kraj. Územní působnost Sluníčka je nadregionální, zejména v případě zdravotnického zařízení pro děti do 3 let (obecně označováno jako kojenecký ústav). Směna se týká i přidruženého zařízení DC Sluníčko, jímž je Zařízení pro děti vyžadující okamžitou péči (ZDVOP) Paprsek.

V případě shody dohody obou zřizovatelů by k převodu zřizovatelských kompetencí mělo dojít
k 1. 7. 2016. Fungování obou zařízení výměna zřizovatele nijak neomezí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login