Kraj hledá firmu, která zrekonstruuje silnici z Oldřichova v Hájích do Mníšku. Vybral také zhotovitele pro silnici v Horní Polici

10.01.2024 11:15

Krajští radní na svém včerejším jednání vybrali firmu, jež zrekonstruuje silnici II/262 v Horní Polici v délce 341 metrů. Je jí COLAS CZ, a.s. za nabídkovou cenu 1.672.072,96 korun včetně DPH. Rada kraje též schválila zahájení podlimitní veřejné zakázky na rekonstrukci a humanizaci silnice III/2904 Oldřichov v Hájích – Mníšek. Investorem projektu jsou kromě Libereckého kraje také obce Oldřichov v Hájích a Mníšek. Celkové náklady činí 92.254.033,78 korun včetně DPH. Jedná se o úsek dlouhý 1.665 metrů.

„V rekonstrukcích silnic a mostů pokračujeme i v letošním roce. Připraveno máme 1,1 miliardy korun. Z toho dotace z evropských zdrojů bude přibližně 193 milionů korun. Očekáváme také 162 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

V Horní Polici dojde k výměně obrusné vrstvy z důvodu ztráty protismykových vlastností. Oprava spočívá v jejím odfrézování a položení vrstvy nové. Komunikace se dočká také obnovy vodorovného dopravního značení. „Stavební práce začnou po podpisu smlouvy a firma COLAS CZ dokončí stavbu do 50 dnů od předání staveniště,“ dodal Sviták.

Projekt rekonstrukce silnice III/2904 Oldřichov v Hájích – Mníšek včetně tzv. humanizace (úprava chodníků a veřejného osvětlení) je rozdělen na tři investorské části. Do rekonstrukce povrchu zainvestuje Liberecký kraj, a to částkou 54.842.435,29 korun včetně DPH. Náklady na výstavbu chodníků v katastrálním území Mníšek u Liberce pokryje tato obec částkou 24.883.173,13 korun včetně DPH. Chodníky v katastrálním území Oldřichov v Hájích zaplatí také obec – jedná se o částku 12.540.525,35 korun včetně DPH. „Tento projekt je dalším z příkladů dobré spolupráce Libereckého kraje s obcemi,“ dodal hejtman Martin Půta.

Kraj předpokládá vybrat firmu na jaře letošního roku, ta bude mít 390 dnů na dokončení.