Detail aktuality

Kraj jednal se společností BusLine o prodloužení smluvního vztahu

16.10.2014 8:40

V sídle kraje se ve středu 15. října uskutečnilo jednání ve věci veřejné zakázky „Přechodné zabezpečení stanoveného rozsahu dopravní obslužnosti Libereckého kraje – oblast Východ“ se zástupci společnosti BusLine a.s. a předsedou odborové organizace BusLine Jiřím Kuchyňkou. Vedení kraje se s dopravcem shodlo na smluvním zajištění dopravní obslužnosti po dobu dvou let od 1. 1. 2015. Schválení smlouvy bude ještě předmětem mimořádné schůze Rady kraje v pondělí 20. října.

„Dospěli jsme k ústní dohodě, kterou osobně považuji za rozumnou. Musí být výhodná jak pro kraj, tak pro BusLine, jeho zaměstnance a také cestující,“ uvedl hejtman LK Martin Půta, který se jednání společně s náměstkem Josefem Jadrným a radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem, zúčastnil. Součástí dohody je také užší spolupráce při tvorbě jízdních řádů, která bude zahájena již příští měsíc.

Výši dohodnuté ceny bude projednávat pondělní mimořádná schůze Rady kraje. Hejtman podotkl, že na cenu má vliv řada faktorů, například to, jak jsou autobusy vytěžovány nebo čekací doby. „Cena musí znamenat navýšení platů zaměstnanců společnosti BusLine v kolektivní smlouvě,“ zdůraznil hejtman.

Předseda odborové organizace společnosti BusLine Jiří Kuchyňka uvedl, že po podpisu smlouvy bude zrušena stávková pohotovost, kterou odbory vyhlásily 7. října 2014.

Viz také: http://www.youtube.com/watch?v=cGW9UIqbYsE&list=UUkp2cNxSkgALb2i3lqO-Ypw

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login