Detail aktuality

Kraj na dotacích rozdělí přes 21 milionů korun

25.04.2018 14:55

Liberecký kraj pokračuje ve vyhlašování dotačních fondů a v následném rozdělování peněz všem, kteří si o dotaci požádali a splnili její podmínky.

„Snažíme se postupně pokrýt všechny oblasti, které jako kraj spravujeme,“ říká hejtman Martin Půta.

Například na spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu zastupitelé včera schválili 2 miliony korun. Na záchranu či obnovu památek v kraji a na stavebně historický průzkum je určeno více než 12 milionů korun. Dotace cílená na podporu cestovního ruchu v Libereckém kraji počítá s konečnou částkou téměř 3 miliony korun. Účelem programu je podpora rozšíření turistické nabídky, tvorby a zavedení produktů cestovního ruchu na území kraje a jeho turistických regionů,” vysvětluje záměr kraje radní Květa Vinklátová.  

Liberecký kraj také rozděluje peníze v regionálním rozvoji. „Na tzv. Agendu 21 dává přes jeden milion korun a na podporu činnosti mateřských center bezmála tři miliony korun,“ doplňuje Martin Půta.

Oblast

Program

částka

Kultura, památková péče a cestovní ruch

programu 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji

2.000.000 Kč

Kultura, památková péče a cestovní ruch

7.2 Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji

12.070.355,65 Kč

Kultura, památková péče a cestovní ruch

7.3 Stavebně historický průzkum

283.026,00 Kč

Kultura, památková péče a cestovní ruch

7.6 Podpora cestovního ruchu v Libereckém kraji 2018

2.932.439,7 Kč

Regionální rozvoj

2.6 Podpora místní Agendy 21

1.009.169

Regionální rozvoj

2.7 Program na podporu činností mateřských center

2.744.180

Zastupitelstvo Libereckého kraje bude v rozdělování peněz nadále pokračovat. „Na květnové a červnové jednání budou předloženy ke schválení dotační programy Sportovní infrastruktura s částkou ve výši 5,5 milionu a Obnova venkova s částkou bezmála 27 milionů,“ uzavírá výhled na čerpání finančních možností hejtman Půta.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login