Detail aktuality

Kraj podpoří akceschopnost policistů při mimořádných zásazích, pomůže Banátu po červnovém krupobití a nezapomíná ani na Český červený kříž

10.07.2024 11:17

Celkem 1.138.244 korun podpoří kraj činnost Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, a to konkrétně na zvýšení její akceschopnosti v nouzových situacích souvisejících s útokem aktivního střelce. Peníze využije policie na zdravotnické vybavení pro zásahy. Kraj také pošle 300.000 korun do Banátu jako pomoc po ničivém krupobití v české vesnici Svatá Helena z 12. června letošního roku. Krajští radní také schvalovali na svém včerejším jednání finanční podporu z krizového fondu pro liberecký Český červený kříž a obec Čistá u Horek. 

Krajští radní včera konkrétně schvalovali tyto položky

1) Celkem 1.138.244 korun na činnost Krajského ředitelství policie Libereckého kraje

2) 1.200.000 korun Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Liberec na projekt mobilní asistenční centrum

3) 204.200 korun obci Čistá u Horek na nákup nového nafukovacího evakuačního stanu 6x4 metrů

4) 300.000 korun na pomoc po krupobití na Svaté Heleně v Rumunsku

„Je mi moc líto, co se 12. června letošního roku stalo v české vesnici Svatá Helena. Proti přírodním živlům je člověk bezmocný. Liberecký kraj vloni podepsal smlouvu o spolupráci s rumunskou župou Mehedinți. Banát je nám velice blízký, žije v něm početná česká menšina. Kraj tam má v plánu rozvíjet tzv. šetrnou turistiku, mezi jejíž zásady patří zejména ohleduplnost k přírodě. Vnímám tedy jako povinnost pomoci našim druhům v nesnázích. Bratrská jednota baptistů s krajany v Rumunsku dlouhodobě spolupracuje a sama vyhlásila sbírku na pomoc obyvatelům vesnice Svatá Helena. Liberecký kraj posílá 300.000 korun,“ uvedl hejtman Martin Půta.

V rezervách Krizového fondu Libereckého kraje je k 9. červenci 2024 celkem 10.138.063,27 korun, z této částky vždy ve fondu musí zůstat 5.000.000 korun určených na pokrytí skutečně krizových situací.

Odkaz na sbírku k Banátu zde: https://www.bjb.cz/clanky/sbirka-na-pomoc-obyvatelum-rumunske-vesnice-sv-helena

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login