Detail aktuality

Kraj podpoří jednotky požární ochrany obcí dotacemi na pořízení automobilu či rekonstrukci hasičské zbrojnice

10.09.2018 14:09

Rada Libereckého kraje na včerejším jednání rozhodla o poskytnutí dotace jednotkám požární ochrany. Finanční prostředky obdrží 11 obcí Libereckého kraje. Dotace je určená na pořízení dopravního automobilu a výstavbu či rekonstrukci hasičské zbrojnice. Celková výše finančního příspěvku z rozpočtu Libereckého kraje činí 7.649.260 korun.

V souvislosti s přidělením dotace od Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky si obce podaly žádost o přidělení dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Z předložených 11 žádostí je 9 žádostí na nákup dopravního automobilu a 2 žádosti na výstavbu či rekonstrukci hasičské zbrojnice.

„Již v říjnu 2017 obdržel Liberecký kraj od ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje potvrzení o přidělení dotace od ministerstva vnitra konkrétním žadatelům. S ohledem na dodatečné navýšení dotace jednomu ze žadatelů bylo ještě nutné navýšit již schválený rozpočet o 150.000 korun. K navýšení částky pak došlo ve druhém čtvrtletí tohoto roku,“ dodal hejtman Martin Půta.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login