Která obec a město mají nejlepší webové stránky? Vyhlašujeme krajské kolo soutěže Zlatý erb

14.11.2017 14:53

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje krajské kolo 20. ročníku soutěže Zlatý erb (www.zlatyerb.cz). Soutěž je určena městům a obcím Libereckého kraje, které mají oficiální webové stránky, elektronické služby nebo turistické webové prezentace. Obce a města se do soutěže mohou hlásit od 4. prosince 2017 do 19. ledna 2018.

V krajských kolech hodnotí porota, sestavená Libereckým krajem, celkovou podobu webových stránek i jejich části týkající se předání informací směrem k občanům, dále povinně zveřejňované informace, kvalitu úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných informací, názornost ovládání webu, navigaci a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a další.

„Smysl soutěže spočívá nejen ve srovnání webů jednotlivých měst a obcí, ale jejich webmasterům a provozovatelům poskytuje také užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování,“ vysvětluje radní Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová, jejíž resort krajské kolo soutěže organizuje.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích:

a) nejlepší webové stránky města

b) nejlepší webová stránka obce

c) Smart City a nejlepší elektronická služba

„Liberecký kraj se do soutěže zapojuje znovu po šesti letech. Podílíme se na vyhlášení krajského kola. Oslovíme starostky a starosty s možností zapojení se do Zlatého erbu. Jsou tři kategorie, to znamená, že jak obce, tak města se mohou pochlubit svými webovými stránkami. Třetí kategorie je Smart City a nejlepší elektronická služba. Vítězové krajských kol postoupí automaticky do toho celostátního,“ dodává hejtman Martin Půta.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb se bude konat 15. března 2018 v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje.

V celostátním kole bude udělena také cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, mimo měst a obcí tak mohou soutěžit i kraje, turistické destinace a turistické atraktivity.

Do soutěže se obce nebo města Libereckého kraje mohou přihlásit od 4. 12. 2017 do 19. 1. 2018 do 14:00 hodin. Formulář přihlášky je k dispozici na webové stránce soutěže www.zlatyerb.cz. Více informací podá koordinátor soutěže Mgr. Jitka Hajžmanová, hajzmanova@zlatyerb.cz.