Detail aktuality

Liberecký kraj již podesáté vyvěsil tibetskou vlajku

10.03.2020 12:46

Na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje visí ode dneška tibetská vlajka. Připomíná dnešní 61. výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky připojuje do mezinárodní kampaně „Vlajka pro Tibet“.   

„Podpora národů, které bojují za svoji volnost, je pro nás důležitá, obzvlášť proto, že jsme sami prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Dne 10. března 1959 povstal tibetský lid proti čínské represivní politice, která utlačovala Tibeťany v jejich vlastní zemi. Kampaň „Vlajka pro Tibet“ má kořeny v polovině devadesátých let 20. století. Tradice začala v západní Evropě. Jejím symbolickým cílem je vyjádřit podporu ochrany lidských práv nejen Tibeťanů, ale i obyvatel Čínské lidové republiky či ostatním národům, které bojují za svobodu a emancipaci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login