Detail aktuality

Liberecký kraj ocenil talentované mladé lidi

06.11.2015 15:00

Talentovaným žákům středních a základních škol patřil ve středu 4. listopadu multimediální sál v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje. Mladí lidé se zde sešli u příležitosti slavnostního oceňování jejich úspěchů v celostátních a mezinárodních soutěžích a přehlídkách ve školním roce 2014/2015. Společně s nimi převzali ocenění mladí nadaní sportovci, kteří přivezli medaile z letošních letních olympijských her dětí a mládeže.

Na slavnostním ceremoniálu je přivítali představitelé Libereckého kraje, hejtman Martin Půta, členka rady kraje pro resort školství Alena Losová a dále členové rady Vít Příkaský a Vladimír Mastník.

Hejtman Libereckého kraje složil poklonu nejen všem oceněným, ale i těm, kteří stáli v pozadí jejich velkých úspěchů: „Jsem velice rád, že jsme se na této tradiční akci sešli v takto hojném počtu, neboť tato skutečnost svědčí o tom, kolik talentovaných žáků Liberecký kraj má. Vím, jak je občas obtížné hledat motivaci pro to, co děláte, a o to více si cením vaší píle a vašich úspěchů, kterých jste dosáhli. Tímto bych chtěl poděkovat i všem ostatním, kteří vás ve vašich výkonech podporovali. Věřím, že jsou na vás pyšní.“

Alena Losová při příležitosti ocenění uvedla: „Je mi milým potěšením být dnes ve společnosti Vás, velkých talentů z mnoha oblastí, kteří dokázali své nadání předvést v různých úrovních celostátních a mezinárodních soutěží, a také ve sportovních disciplínách. Chtěla bych ocenit dosažené výsledky a poděkovat za vynikající reprezentaci našeho kraje. Přeji si, aby se vám i nadále dařilo a přicházely další úspěchy. Ty dosavadní jsou výsledkem především Vaší píle, ale zásluhu na nich mají i pedagogové, trenéři a rodiče, kterým tímto také děkuji.“

Ve školním roce 2014/2015 se z celého kraje do nejrůznějších soutěží zapojilo téměř 20 tisíc žáků, kteří absolvovali školní kola, z nich do okresních kol postoupilo 4 150 žáků a krajských kol se účastnilo 1 100 žáků. V celostátním kole pak reprezentovalo Liberecký kraj 123 těch nejúspěšnějších. Oceněno bylo celkem 64 těch nejúspěšnějších žáků, kteří dosáhli na medailová umístění ve znalostních, dovednostních a uměleckých soutěžích. Ocenění v podobě pamětních listů a drobných peněžních darů převzalo rovněž 23 medailistů z Her VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2015.

Nejúspěšnějšími účastníky v soutěžích byli Lukáš Klein z Gymnázia F. X. Šaldy Liberec coby vítěz celostátního kola Zeměpisné olympiády kategorie pro žáky 1. až 4. ročníků střední školy a bronzový medailista z Mezinárodní geografické olympiády v Rusku. A také Ludvík Kašpar z Gymnázia Česká Lípa, který získal stříbrnou medaili na Mezinárodní přírodovědné olympiádě zemí EU. Krásných výsledků dosáhli rovněž žáci Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou Dominik Košek a Jakub Nosek, kteří obsadili 1. místa v kategoriích Automechanik a Autolakýrník v odborné soutěži Autoopravář Junior. Mezi sportovci zazářila plavkyně Kateřina Matošková ze Sportovního plaveckého klubu Liberec, která obsadila v plaveckých disciplínách letní olympiády dětí a mládeže dvě první a tři druhá místa.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login