Liberecký kraj opakovaně reklamuje rekonstrukci silnice v Hájích nad Jizerou. Oprava bude hotová v květnu příštího roku

27.11.2018 13:56

Kraj reklamuje provedení rekonstrukce silnice II. třídy v Hájích nad Jizerou již podruhé. Stavba za necelých 22 milionů korun začala v roce 2015. V červenci letošního roku kraj prostřednictvím Krajské správy silnic Libereckého kraje (KSS LK) uplatnil reklamaci z důvodu vad v opravovaných úsecích. Říjnová kontrola stavby však odhalila pokles proválcováním v místě jednoho propustku. Z tohoto důvodu musí firma Strabag do května roku 2019 závady na své náklady znovu odstranit.

„Je naprosto nepřijatelné, aby úsek silnice, který zhotovitel opravil, prošel opakovanou reklamací a stále nebyl předán v pořádku,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Rekonstrukce silnice II/292 Háje nad Jizerou začala v roce 2015. Zhotovitel, firma Strabag, opravoval havarijní stav sesouvajících se násypových hran vozovky k toku řeky Jizery. V rámci stavby byly zrekonstruovány dva propustky a zabezpečen skalní masiv za pomocí ocelové sítě. V celé délce stavby zhotovitel položil nový asfaltový povrch.

V červenci letošního roku uplatnila Krajská správa silnic Libereckého kraje reklamaci z důvodu poklesu části vozovky. Reklamaci firma Strabag uznala a úsek opravila v termínu mezi 22. až 29. říjnem 2018. V rámci oficiálního převzetí reklamace však kontrola ze strany KSS LK odhalila opět pokles vozovky proválcováním v místě jednoho propustku.

„Jelikož se blíží zimní období a bude nutné zajistit novou uzavírku, oprava tohoto místa, kterou provede zhotovitel na své náklady, bude dokončena v květnu příštího roku,“ dodal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Opravu dokončí firma Strabag včetně obnovy vodorovného dopravního značení.

Základní údaje o stavbě:

Délka stavby: 908 m