Detail aktuality

Mateřská škola v Rynolticích se rozrostla o nové oddělení

06.10.2014 16:34

O dvacet míst se zvýšila kapacita Mateřské školy v Rynolticích díky rekonstrukci. Budova, ve které sídlí i Obecní úřad, se tak rozrostla o nové oddělení. Slavnostního otevření, které se uskutečnilo v sobotu 4. října 2014, se kromě vedení obce a místních obyvatel zúčastnil také hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Mateřská škola Rynoltice měla původně kapacitu 25 dětí, což bylo vzhledem k nárůstu počtu obyvatel, zejména rodin s dětmi, nedostačující. „V říjnu loňského roku jsme jako nově zvolené vedení obce začali problém řešit. Na projektu přestavby části obecního úřadu na školku začal pracovat projektant. Bohužel ze zdravotních důvodů ale nemohl zakázku dokončit, museli jsme tedy najít nového projektanta. Zhruba v dubnu byl projekt kompletně hotový,“ popisuje průběh místostarostka Rynoltic Petra Urbanová. Poté následovala dvě výběrová řízení na stavební firmu (první výběrové řízení skončilo pro překročenou hranici nejvyšší přípustné nabídkové ceny bez vítěze). Počátkem června se naplno rozjely stavební práce a  už v srpnu bylo vše hotovo.

Náklady na přestavbu a rekonstrukci dosáhly 1.600.000 Kč bez DPH. Obec projekt financovala z vlastního rozpočtu, aniž by se zadlužila. Nové prostory mateřinky vznikly v bývalé knihovně a zasedací místnosti. Ty našly nové místo v objektu tzv. "malé školy" prvního stupně. Zároveň byla vybudována přístavba s další místností a sociálním zařízením. Nově má tak mateřská škola dvě oddělení a celkovou kapacitu 45 dětí. Podle místostarostky obce jsou už ale volná pouze tři místa.

„Je to obrovský úspěch. Přiznám se, že při jarní návštěvě Rynoltic jsem nevěřil tomu, že je možné rekonstrukci do začátku školního roku stihnout, ale podařilo se.  Nezbývá než paní ředitelce, vedení obce a všem, kteří projekt podporovali, poděkovat. Vzhledem k rychlosti akce nebyl navíc prostor čekat na dotaci, obec si nebrala žádný úvěr a velkou část prací prováděli místní řemeslníci,“ doplnil hejtman Martin Půta.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login