Detail aktuality

Memoriál záchranářů z Manhattanu se konal již poosmnácté

10.09.2018 14:52

V sobotu 8. září se za účasti radní Radky Loučkové Kotasové konal tradiční memoriál záchranářů z Manhattanu. Dějištěm závodu hasičů, policistů a zdravotníků byla stejně jako v minulých letech výšková budova a přilehlé parkoviště sídla Libereckého kraje.

„Výstup do výškové budovy krajského úřadu a silový víceboj je prověrkou kvalitní přípravy integrovaného záchranného systému. Podobné akce dokazují, jak důležitá je fyzická vybavenost lidí, kteří zachraňují životy ostatních,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Soutěží se aktivně zúčastnil i bezpečnostní rada Velvyslanectví USA Hunter Martin. Závodníky čekal silový víceboj a výstup do 17. patra a 21. podlaží s plnou výbavou a v dýchacích maskách. V silovém víceboji na soutěžící čekaly například dvoumetrové bariéry, závaží, které bylo nutné přemístit tlučením palicí, přesun figuríny po vyznačené trase a další překážky. Během výstupu do výškové budovy měli hasiči zapnuté dýchací přístroje, na sobě nasazenou přilbu a zásahový komplet. V jiné předepsané výstroji závodili záchranáři a policisté.

„Jsem velmi ráda, že jsem mohla být přítomná na vyhlášení výsledků této soutěže. Soutěže, která se již stala tradicí, kdy dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři každoročně vzdávají hold obětem teroristického útoku na newyorská dvojčata,“ dodala radní Radka Loučková Kotasová, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování, která celé akci s nadšením přihlížela.

Závod pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty jako tradičně pořádal Sbor dobrovolných hasičů Růžodol I ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login