Detail aktuality

Mimořádná rada kraje schválila 5 milionů pro jižní Moravu

28.06.2021 7:58

Pětimilionový příspěvek z krajského rozpočtu na pomoc jižní Moravě, kterou v pátek zasáhlo ničivé tornádo, schválila na svém mimořádném zasedání Rada Libereckého kraje. Čtyři miliony poputují do postižených obcí, milion pak Jihomoravskému kraji. Stotisícový příspěvek dostanou také krajští profesionální hasiči. Záměr musí na svém zasedání 7. července posvětit mimořádné zasedání krajského zastupitelstva.

„Sami jsme v našem kraji zažili, jaké to je, když živly řádí. U nás sice šlo o povodeň, ale výsledky jsou stejné: pobořené doby se strženými střechami, hromady nepořádku, převrácené vraky aut, nefungující elektřina, výpadky plynu. K tomu je třeba ještě připočíst tragické osudy stovek lidí. Pomoc je jednoznačně potřeba,“ prohlásil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Po jednom milionu korun obdrží Městys Moravská Nová Ves, Obec Lužice, Obec Mikulčice a Obec Hrušky. Tatéž částka pomůže i kraji a sto tisíci bude disponovat Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. „Již v pátek jsme na jih Moravy vyslali naše muže,“ řekl ředitel  Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, plukovník Jan Hadrbolec.

Pomoci může každý. Liberecký kraj samostatnou sbírku nevyhlásil, peněžní dary je vhodné posílat skrze již existující transparentní účty nadací, například Nadace Via, Diecézní charita Brno, Nadační fond Českého červeného kříže a další.

Materiální humanitární pomoc, jakou představují  hygienické a úklidové prostředky, balenou vodu či pracovní nářadí lze nosit do sídla Českého červeného kříže v liberecké Palachově ulici a na níže uvedená místa, která zajišťuje Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

 

* Liberec, Šumavská 414/11, 460 01, Liberec, tel.: 950 471 100

* Česká Lípa, Karla Poláčka 3152, 470 01, Česká Lípa, tel.: tel: 950 475 500

* Jablonec nad Nisou, Palackého 4680/91, 466 05, Jablonec nad Nisou, tel.: 950 481 500

* Semily, nábřeží Svatopluka Čecha 185, 513 01, Semily, tel.: 950 485 500

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login