Detail aktuality

Novým radním pro regionální rozvoj a evropské projekty bude Michal Kříž

25.02.2020 16:33

Zastupitelstvo Libereckého kraje dnes zvolilo nového radního pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Stal se jím dosavadní krajský zastupitel a člen Výboru hospodářského a regionálního rozvoje Michal Kříž. Ve funkci nahradí od 1. března 2020 Radku Loučkovou Kotasovou, která končí ke dni 29. února letošního roku a míří na post statutární náměstkyně libereckého primátora pro strategický rozvoj, dotace a majetkovou správu. Pro zvolení Michala Kříže bylo 31 ze 40 přítomných zastupitelů.

„Chtěl bych Radce Loučkové Kotasové poděkovat za její dosavadní práci pro Liberecký kraj a popřát hodně štěstí v novém působišti. Věřím, že jako náměstkyně libereckého primátora bude svoji práci zastávat stejně svědomitě jako dosavadní post na kraji a bude to zároveň znamenat kvalitativní posun ve spolupráci mezi krajem a městem v oblasti evropských dotací a rozvoje našeho regionu,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Ing. Michal Kříž je komunálním politikem, který působí druhé volební období za hnutí ANO v Zastupitelstvu města Turnov. V letech 2013–2017 byl městským radním. V Zastupitelstvu Libereckého kraje je od podzimu roku 2016 a je členem Výboru hospodářského a regionálního rozvoje, který se zabývá chodem odboru a jeho realizovanými projekty. Profesně se Michal Kříž zabývá rozvojem lidských zdrojů ve firmách, jejich vzděláváním, odměňováním, osobnostním růstem a podporou. Je předsedou spolku Pomocné ruce, jehož smyslem je pomáhat osobám se zdravotním postižením najít zaměstnání.

„Mým cílem je úspěšně dokončit převzaté projekty a ty, které běží, dál rozvíjet. Nástup do této funkce je pro mě výzvou. Nastupuji však s vědomím, že Radka Loučková Kotasová vedla svůj rezort skvěle, spolupráci s dalšími organizacemi dobře nastavila a obklopila se týmem chytrých a šikovných lidí,“ uzavřel Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login