Občané Jablonného a Cvikova, zeptejte se hejtmana, zajímá ho i Váš názor!

20.02.2015 12:59

Hejtman LK Martin Půta pokračuje ve čtvrtek 26. února v pravidelném setkávání se zastupiteli obcí a měst a občany Libereckého kraje. Tentokrát navštíví Cvikov a Jablonné v Podještědí.

Dopoledne stráví hejtman ve Cvikově, kde po uvítání na radnici postupně navštíví dětskou léčebnu, Kulturní centrum Sever, zastaví se na stavbě, která je realizována v rámci  projektu „Transformace domova pro osoby se zdravotním postižením Mařenice“ (ul. Pivovarská, Cvikov) a prohlédne si obnovený pivovar. Doprovázet jej bude starosta města Jaroslav Švehla.

Po pracovním obědě se starosty okolních obcí se program přesune do Jablonného v Podještědí. Společně se starostou města Jiřím Rýdlem si hejtman prohlédne prostory Zdravotnické záchranné služby, hasičské stanice, sídlo Správy chráněné krajinné oblasti Lužické hory, Baziliku sv. Vavřince a sv. Zdislavy, revitalizaci Markvartického rybníka a studánku sv. Zdislavy a stihne ještě navštívit zdejší ZŠ praktickou a ZŠ speciální.

Poté už bude následovat další letošní beseda hejtmana s veřejností.  Uskuteční se od 16:00 hodin ve Společenském centru v Jablonném v Podještědí.

Těšíme se na Vaše názory a připomínky a Vaši účast na besedě!

PODROBNÝ PROGRAM:
8:00 – 8:30      setkání na radnici ve Cvikově
8:35 – 9:40      Dětská léčebna Cvikov – ředitel Ing. Rudolf Focke
9:45 – 10:15    Kulturní centrum Sever
Po cestě zastávka na stavbě, která je realizována v rámci  projektu „Transformace domova pro osoby se zdravotním postižením Mařenice“ (ul. Pivovarská, Cvikov), přítomen také krajský radní pro sociální věci Petr Tulpa a ředitelka organizace Petra Bröcklová.
10:30 – 11:00  prohlídka pivovaru Cvikov
11:00 – 12:30 společný oběd se starosty okolních obcí – restaurace pivovaru Cvikov

12:30 – 12:45 přejezd do Jablonného v Podještědí
12:45 – 13:15  ZZS LK a HZS LK Jablonné v Podještědí