Občané Vratislavic, zeptejte se hejtmana, Váš názor ho zajímá!

17.09.2018 10:40

Hejtman Martin Půta ve středu 19. září 2018 zavítá do Vratislavic nad Nisou. Tradiční hejtmanský den začne setkáním se starostou Lukášem Pohankou. V plánu je návštěva místní základní a mateřské školy, beseda se žáky, prohlídka rodného domu Ferdinanda Porsche, vratislavické kyselky, domova důchodců, zauhlovací a vodárenské věže, kostela a závěrečná diskuze s občany.

V budově radnice přivítá hejtmana starosta Městského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou Lukáš Pohanka, který provede Martina Půtu programem celého dne. V dopoledních hodinách společně navštíví místní základní a mateřskou školu. Zde bude hejtman připraven zodpovědět dotazy žáků v rámci besedy.

Po obědě v Zámecké konírně je v plánu prohlídka rodného domu Ferdinanda Porsche a zázemí bývalé Vratislavické kyselky, kde má své prostory firma Kittl. Poté si Martin Půta a Lukáš Pohanka prohlédnou interiér domova důchodců Marta a zauhlovací a vodárenskou věž Vratislavice. Po prohlídce Kostela Nejsvětější trojice se koná již tradiční beseda s občany Vratislavic a okolí.

Program hejtmanského dne:

10:30 – 11:00                                     přivítání na radnici ve Vratislavicích

11:00 – 11:45                                     Základní škola Vratislavice nad Nisou

11:45 – 12:30                                     Mateřská škola Nová Ruda a Lísteček

12:30 – 13:30                                     společný oběd Konírna – Zámecký park

13:30 – 14:10                                     prohlídka rodného domu F. Porsche

14:15 – 15:00                                    Kittl – Vratislavická kyselka

15:10 – 15:50                                    Domov důchodců Vratislavice – Park Nové Vratislavice

16:00 – 16:30                                     Zauhlovací a vodárenská věž Vratislavice

16:30 – 16:50                                     Kostel Nejsvětější trojice, případně Park Nové Vratislavice

17:00 – 18:00                                     Beseda s občany v Kulturním centru VRATISLAVICE 101010