Občané Železného Brodu, zeptejte se hejtmana, Váš názor ho zajímá!

27.01.2017 14:32

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta pokračuje ve svých pravidelných setkáních s občany a zástupci měst i v roce 2017. Jeho první cesta povede do Železného Brodu, kam přijede v rámci tradičního Dne s hejtmanem ve čtvrtek 2. února. Setkání s železnobrodskými občany města bude od 15.30 hodin v KC Kino.

Den v Železném Brodě zahájí na radnici, kde se sejde s vedením města a seznámí se s novými či dokončenými projekty. Následně hejtman navštíví zdejší školy. Podívá se za dětmi do ZŠ Školní
a za studenty Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj. Sklu se bude věnovat i v nadcházejícím programu, když navštíví hned dva výstavní prostory. Nejprve galerii proslulých výtvarníků Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové. Nejen jejich díla pak bude obdivovat i v Galerii Vlastimila Rady. Se současnými sklářskými mistry a jejich prací se seznámí ve firmě Halama – Original Czech Art Crystal.

Jako obvykle se při návštěvě v Železném Brodě setká Martin Půta se starosty okolních obcí
a diskutovat bude také s občany. Přijít si pohovořit s Martinem Půtou mohou zájemci v 15.30 hodin do KC Kino v Železném Brodě.

Program hejtmanského dne:

08:30 - 09:00                          přivítání na radnici

09:10 – 09:50                         ZŠ Školní

09:55 – 10:55                         SUPŠ sklářská + prohlídka internátu (budoucí využití pro ZUŠ)

11:00 – 11:50                         „Prostor pro sklo“ (galerie Libenský-Brychtová)

12:00 – 13:30                         oběd se starosty ORP, Hotel Veselý

13:40 – 14:45                         firma  Halama - Original Czech Art Crystal

14:50 – 15:20                         Městská galerie Vlastimila Rady

15:30 – 16:30                         beseda s občany, KC Kino