Obnova silnice II/592 v Chrastavě – I. etapa je dokončena

21.08.2014 7:48

Čtyři roky po ničivé povodni v roce 2010 je dokončena obnova silnice II/592 Chrastava – I. etapa. Slavnostní předání stavby úseku Kryštofovo Údolí – Chrastava – po začátek obce Nová Ves se uskuteční v pondělí 25. srpna 2014 ve 14 hodin v Chrastavě.

Události se zúčastní hejtman Libereckého kraje Martin Půta, krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník, starosta Chrastavy Michael Canov, starosta Kryštofova Údolí Pravoslav Svačinka, starosta obce Nová Ves Jaroslav Müller a ředitel Krajské správy silnic LK Jan Růžička. Za zhotovitele bude přítomen ředitel závodu EUROVIA CS Miroslav Slatinka.

Tato akce je již třetí dokončenou liniovou stavbou v rámci Obnovy škod po povodni v roce 2010 spolufinancovanou z dotačního titulu Ministerstva pro místní rozvoj „Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou“.

Oprava se týkala silnic v délce cca 6,6 km, kde byly kromě povrchu obnoveny především tři mosty, devět opěrných zdí, dva armované svahy a řada inženýrských sítí.

Stavební náklady na základě výběrového řízení činily 173.664.144 Kč vč. DPH, které byly při realizaci díla dodrženy, dokonce i mírně poníženy.  Liberecký kraj na stavbu získal dotaci MMR ve výši 50 %.