Pietní vzpomínka na paraskupinu Antimony se koná v Rovensku p. R.

07.01.2016 14:14

Město Rovensko pod Troskami a Rota Nazdar o.s. zve širokou veřejnost na pietní vzpomínku konanou na paměť tragického konce paraskupiny Antimony.

Vzpomínka se uskuteční v sobotu 9. ledna od 13:00 hodin u pamětních desek na náměstí v Rovensku pod Troskami.  Akce se zúčastní také krajský radní Petr Tulpa.

Přítomní vzpomenou na nadporučíka Františka Závorku, četaře Stanislava Srazila a svobodníka Lubomíra Jasínka, příslušníky paraskupiny Antimony. Společně dojdou i na plovárnu v Rovensku k domku plavčíka Lukeše, kde byl výsadek 15. ledna 1943 dopaden a kde parašutisté Závorka a Jasínek ukončili svůj život.