Prezident republiky po necelém roce znovu navštíví Liberecký kraj

22.02.2016 10:43

Na třídenní návštěvu přijede tento týden do Libereckého kraje prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou. Od středy 24. února do pátku 26. února bude mít například na programu setkání se studenty liberecké univerzity, besedy s občany, návštěvy firem, ale i diskuzi o budoucnosti Ještědu. Celé tři dny bude hlavu státu doprovázet hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Cestu po kraji zahájí tradičně na krajském úřadě, kde se nejprve přivítá s hejtmanem a pak se sejde s krajskými zastupiteli, starosty obcí a měst a řediteli příspěvkových organizací z resortů školství a zdravotnictví. Poté zavítá na Technickou univerzitu v Liberci, kde pobeseduje se studenty. V horském hotelu Ještěd bude diskutovat o budoucnosti Ještědu. Na programu prvního dne je dále také setkání s představiteli a následně občany města Hodkovice nad Mohelkou.

Druhý den návštěvy, ve čtvrtek 25. února, začne v Tanvaldě, kde se prezident pozdraví s vedením města a občany. Po poledni přijede do Sklárny a Minipivovaru Novosad & syn Harrachov, kde jej čeká i setkání se zaměstnanci a oběd s podnikateli z Libereckého kraje. Další zastávkou budou Semily. I tady prezident nejdříve pohovoří s představiteli města a poté v kulturním centru Golf také s obyvateli.

V pátek 26. února zamíří prezidentská kolona do Lomnice nad Popelkou, kde se prezident rovněž pozdraví s vedením města a pobeseduje s místními občany. Následně se přesune do Jilemnice na krátkou prohlídku největšího zaměstnavatele v regionu, firmy DEVRO s.r.o., kde jej čeká setkání se zaměstnanci. Třídenní návštěvu Libereckého kraje zakončí tisková konference v budově starého pivovaru v Jilemnici.

PROGRAM NÁVŠTĚVY

1. den návštěvy - středa dne 24. února 2016

10:30 - příjezd prezidentského páru ke Krajskému úřadu Libereckého kraje
* fototermín