Prezident republiky v Libereckém kraji od 9. do 11. května

04.05.2017 18:10

Na třídenní návštěvu přijede příští týden do Libereckého kraje prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou. Od úterý 9. května do čtvrtka 11. května bude mít na programu setkání s představiteli Libereckého kraje – poslanci, senátory, zastupiteli měst a obcí. Navštíví společnost TREVOS v Turnově a pobeseduje s občany Prysku, Jilemnice, Železného Brodu a Doks. Na všechny besedy jste srdečně zváni. Celé tři dny bude hlavu státu doprovázet hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Cestu po kraji zahájí tradičně na krajském úřadě, kde se nejprve přivítá s hejtmanem a pak se sejde s krajskými zastupiteli, starosty obcí a měst a řediteli příspěvkových organizací z oblasti kultury, památkové péče a životního prostředí. Poté se rozjede do obce Prysk, která je držitelem ocenění Vesnice roku Libereckého kraje 2016, kde se pozdraví s vedením obce a následně s občany.

Druhý den, ve středu 10. května, začne návštěvou turnovské společnosti TREVOS a.s., kde se setká s vedením firmy a zaměstnanci. Poté přejede na Zámek Svijany, kde poobědvá s podnikateli a osobnostmi Libereckého kraje. Po poledni přijede do města Jilemnice, kde se setká se starostkou a představiteli města a poté pohovoří s občany na Masarykově náměstí. Druhý den zakončí návštěvou Železného Brodu, kde opět podiskutuje se zástupci města a posléze na náměstí s místními obyvateli.

Ve čtvrtek 11. května zamíří prezidentská kolona do Doks, kde se prezident rovněž pozdraví s vedením města a občany. Třídenní návštěvu Libereckého kraje zakončí tiskovou konferencí v Hotelu Berg ve Starých Splavech.

PROGRAM NÁVŠTĚVY

1. den návštěvy - úterý 9. května 2017

10:30               příjezd prezidentského páru ke Krajskému úřadu Libereckého kraje

10:35               soukromé setkání prezidentského páru s hejtmanem kraje a manželkou hejtmana

11:00               setkání prezidenta republiky s krajskými zastupiteli a starosty obcí Libereckého kraje

11:35               podpis prezidenta republiky do Pamětní knihy kraje, předání daru Libereckého kraje prezidentu republiky / předání daru prezidenta republiky hejtmanovi kraje

11:45               setkání prezidenta republiky s řediteli a zástupci vybraných příspěvkových organizací zřizovaných Libereckým krajem – oblast kultury, památkové péče
a životní prostředí

12:30               oběd s poslanci a senátory zvolenými za Liberecký kraj

15:30               příjezd do obce Prysk

15:35               setkání prezidenta republiky s představiteli obce Prysk

16:05               setkání prezidenta republiky s občany obce Prysk (Areál požární nádrže Horní Prysk, Prysk)

16:40               podpis prezidenta republiky do pamětní knihy obce, dekorování praporu obce pamětní stuhou prezidenta republiky, předání daru obce prezidentu republiky

2. den návštěvy - středa 10. května 2017

10:45               příjezd do společnosti TREVOS, a. s.   (Nová Ves 34, 511 01 Turnov)

10:50               setkání prezidenta republiky s vedením společnosti TREVOS, a. s.

11:20               setkání prezidenta republiky se zaměstnanci společnosti      (centrální sklad, přízemí nové budovy firmy)

12:05               oběd s podnikateli a osobnostmi Libereckého kraje (Zámek Svijany)

14:25               příjezd do města Jilemnice

14:30               setkání prezidenta republiky s představiteli města Jilemnice

15:00               setkání prezidenta republiky s občany města Jilemnice (Masarykovo nám. 82, Jilemnice, pódium před radnicí)

15:35               podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města, dekorování praporu města pamětní stuhou prezidenta republiky, předání daru města prezidentu republiky

16:10               příjezd do Železného Brodu

16:15               setkání prezidenta republiky s představiteli města Železný Brod

16:40               setkání prezidenta republiky s občany města Železný Brod (náměstí 3. května 18, Železný Brod)

17:15               podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města, dekorování praporu města pamětní stuhou prezidenta republiky, předání daru města prezidentu republiky

3. den návštěvy - čtvrtek 11. května 2017

11:45               příjezd do města Doksy

11:50               setkání prezidenta republiky s představiteli města Doksy

12:20              setkání prezidenta republiky s občany města Doksy  (náměstí Republiky 9, Doksy)

12:55              podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města, dekorování praporu města pamětní stuhou prezidenta republiky, předání daru města prezidentu republiky

15:30              závěrečná tisková konference prezidenta republiky a hejtmana Libereckého kraje (Hotel BERG, Kongresový sál)

NOVINÁŘI SE MUSÍ AKREDITOVAT!