Detail aktuality

Původně centrum sloužilo k očkování, nyní hostí uprchlíky z Ukrajiny  

04.03.2022 15:16

Čtvrtý den funguje Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině Libereckého kraje (KACPU LK). Občanům ukrajinské národnosti poskytuje na jednom místě všechny základní informace a administrativní služby spojené s přechodným pobytem v České republice. Dnes se centrum rozšířilo o prostory původního krajského velkokapacitního očkovacího centra.

„Asistenční centrum pomoci Ukrajině je nyní schopno pohodlněji pojmout více čekajících osob. V centru jsou tři dětské místnosti, ve kterých jsme také zajistili hlídání z řad dobrovolníků a studentů,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří v centru pomáhají. Díky jejich práci, trpělivosti a plnému nasazení můžeme účinně pomáhat.“

První bod pomoci ukrajinským obyvatelům v Libereckém kraji slouží každý den včetně víkendů a svátků. Nonstop drží službu krajští hasiči a policisté. V časech od 7.00 do 19.00 hodin lze řešit administrativní záležitosti. Příchozí dostávají pořadová čísla, podle kterých jsou dále odbavováni. Do dnešního dne pracovníci centra pomohli kolem 600 občanům Ukrajiny.

Telefonní číslo do centra je 770 138 756. Tato linka neslouží pro sběr humanitární pomoci nebo nabídkám ubytování. Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině sídlí v prostorách bývalého Krajského očkovacího centra Libereckého kraje, U Jezu 642/2a v Liberci.

Humanitární pomoc zajišťuje Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v Šumavské ulici v Liberci. Krajští hasiči také evidují nabídky ubytování a nabídky osobní pomoci. Sběrné místo hasičů je otevřeno denně od 7.00 do 19:00 hodin, aktuální seznam je zveřejněn na webových stránkách https://www.hzscr.cz/clanek/ukrajina-informacni-linka-a-humanitarni-pomoc.aspx

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login