Řeku Jizeru odemkli letos vodáci dvakrát

17.04.2013 13:08

Na Malé Skále se o minulých dvou víkendech tradičně odemykala řeka Jizera. A vodáci ji otevřeli hned dvakrát - nejprve  vodáci kolem půjčovny LoděKoza, o týden později ponořil klíč do chladných vod u Žluté plovárny starosta Malé Skály Michal Rezler.

Zatímco u Zrcadlové kozy se navíc uklízely břehy, ze Žluté plovárny odstartoval závod kánoí O Jírovu paletu a také tzv. pádlboard, kdy odvážlivci sjížděli jez na prkně. „Udělali“ se závodníci obou kategorií, naopak vítězové si odnesli velké a malé štěně piva. Závodům přihlíželi i hejtman Martin Půta a jeho náměstci Hana Maierová a Josef Jadrný.

Stovky návštěvníků si užilo sluníčko i déšť a drobné krupky na nejrůznějších dětských atrakcích, odvážlivci se vznesli i na upoutaném balónu do výše 45 metrů.