Sportovcem Jablonecka za minulý rok je Markéta Davidová

06.02.2024 8:49

Anketa Sportovec roku pro okres Jablonec nad Nisou za rok 2023 zná své vítěze. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo 5. února v jabloneckém městském divadle. V hlavní kategorii dospělých zvítězila biatlonistka Markéta Davidová.

Přehled vítězů jednotlivých kategorií:

1) dospělí – jednotlivci, profesionálové: Markéta Davidová (SKP Kornspitz Jablonec n. N.; biatlon)

2) dospělí – jednotlivci, amatéři: Štěpán Schubert (TJ LIAZ Jablonec; atletika)

3) mládež – jednotlivci:

letní sporty: Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli; cyklistika)

zimní sporty: Jiří Konvalinka (SKI klub Harrachov; severská kombinace)

4) dospělí – kolektiv, profesionálové: štafeta muži (Krčmář, Mikyska, Štvrtecký, Mareček – SKP Kornspitz Jablonec n. N.; biatlon)

5) dospělí – kolektiv, amatéři: družstvo atletiky „A“, muži (TJ LIAZ Jablonec)

6) mládež – kolektiv: štafeta 4x200 metrů junioři (Kadavý, Zajíček, Koravský, Omorodion – TJ LIAZ Jablonec; atletika)

7) trenér, profesionál: Dana Jandová (TJ LIAZ Jablonec; atletika)

8) trenér, amatér: Lenka Jelínková (SKI Janov–Bedřichov; běh na lyžích)

9) hendikepovaní: Dita Anderová (TJ Tanvald; stolní tenis)