Starostové a místostarostové se setkají v sídle Libereckého kraje na konferenci

07.02.2013 15:07

Společnost Regionservis, pořadatel krajských setkání starostů a místostarostů a  odborných tematických konferencí pro samosprávu, pořádá 14. února od 9 hodin v budově Krajského úřadu LK, U Jezu, v Liberci IX. setkání starostů a místostarostů Libereckého kraje.

Účastníky seznámí s prioritami rozvoje kraje hejtman LK Martin Půta, který převzal nad akcí záštitu. Na jednání dále vystoupí poslanec za Liberecký kraj a starosta Semil Jan Farský, zástupci ministerstev vnitra (místní poplatky) a pro místní rozvoj (územní plánování, příprava na nové programové období EU, veřejné dražby obecního majetku) a další.

IX. Setkání starostů a místostarostů Libereckého kraje

Zaměření setkání:

FINANCOVÁNÍ A HOSPODAŘENÍ OBCÍ A MĚST, ÚSPORY FINANCÍ, priority rozpočtu a rozvoje Libereckého kraje, novela zákona o rozpočtovém určení daní, úspora nákladů v místní samosprávě, změny v účetnictví obcí, místní poplatky za nakládání s komunálním odpadem, nový občanský zákoník, příprava obcí na nové programové období EU, veřejné dražby, produkty a služby soukromého sektoru.

Prezence účastníků od 8:30 hod., prezence partnerů od 8:15 hod.

9:00       Zahájení setkání, představení programu, poděkování partnerům a hostům.

ÚVODNÍ SLOVO HOSTITELE, ČESTNÝCH HOSTŮ A PARTNERŮ na téma finance a hospodaření

9:10       Změny v rozpočtovém určení daní a nový model sdílených daní pro obce v roce 2013

Mgr. Jan FARSKÝ, poslanec a starosta města Semily

9:40       Další rozvoj Libereckého kraje; priority rozpočtu kraje v roce 2013, spolupráce s městy a obcemi

Martin PŮTA, hejtman Libereckého kraje

10:10     Finanční produkty a služby pro samosprávy

Ing. Josef VAŇOUSEK, SME – municipality a neziskové organizace ČSOB a.s.

10:25     Příprava obcí na nové programové období EU v letech 2014–2020. Význam strategického plán. Pro rozvoj obcí

RNDr. Josef POSTRÁNECKÝ, ředitel odboru rozvoje a strategie regionální politiky, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

10:55    Řešení pro sledování hospodaření obce a města a moderní finanční řízení

Lukáš TESAŘ, majitel společnosti Regionservis s.r.o.

11:05     Společná diskuzek uvedeným tématům. Individuální dotazy lze klást vždy po skončení příspěvku řečníka.

11:10  Přestávka

20 minut přestávka na kávu a občerstvení, k dispozici jsou prezentace a stánky partnerů s doplňkovým programem
(finance, komplexní služby pro samosprávy, veřejné osvětlení, komunální technika, vozový park, atp.).

ÚSPORY V hospodaření veřejných rozpočtů, Místní poplatky Nově, nový občanský zákoník
a změna v režimu staveb a pozemků

11:30     Úspory nákladů při financování činnosti měst a obcí

Michal SEDLÁK, technický ředitel, GEMOS CZ, s.r.o., Praha

11:40     Úspory nákladů při financování činnosti měst a obcí

Radovan HAUK, BDO Advisory s.r.o.

12:10     Optimalizace osvětlovacích soustav, cesta k dlouhodobým výrazným úsporám

Ing. Petr MÍKA, obchodní ředitel společnosti Artechnic-Schréder a.s., partner samospráv pro optim. osvě. soustav

12:20     Nová právní úprava místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů

Mgr. Lukáš TOMAN, odbor dozoru a kontroly veřejné správy, Ministerstvo vnitra ČR

12:50    Nový občanský zákoník platný od 1. 1. 2014: Změna právního režimu staveb a pozemků

Mgr. Jan PTÁČEK, zástupce advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ a spol.

13:20     Řešení na údržbu obecních komunikací, aneb jak uspořit skrze investici

František KUBÁT, obchodní zástupce společnosti I-Tec Czech s.r.o.

13:25     Společná diskuze k uvedeným tématům. Individuální dotazy lze klást vždy po skončení příspěvku řečníka

13:30  Přestávka

AKTUÁLNÍ ZMĚNY V ZÁKONĚ O ÚČETNICTVÍ obcí a měst, hospodaření veřejných rozpočtů
a predikce vývoje sdílených daní
, Veřejné dražby

13:50     Vývoj předpisů v oblasti účetnictví obcí v roce 2013

Ing. Jiří OEHL, O-CONSULT s.r.o. Liberec

14:05     Hospodaření veřejných rozpočtů a predikce vývoje sdílených daní

14:20     Zpeněžení majetku obce veřejnou dražbou

Ing. Zdeňka NIKLASOVÁ, ředitelka odboru veřejných dražeb, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

14:50     Společná diskuse k uvedeným tématům. Individuální dotazy lze klást vždy po skončení příspěvku řečníka.

15:00   ZÁVĚREČNÉ SLOVO POŘADATELE A UKONČENÍ ODBORNÉ ČÁSTI PROGRAMU LOSOVÁNÍ O HODNOTNÉ CENY společnosti regionservis a ceny partnerů aneb „buben splněných přání“

15:15   ZAKONČENÍ SETKÁNÍ TEPLÝM, POZDNÍM OBĚDEM

Bližší informace

Mgr. Lydia Stoupová, garantka programu, Regionservis, s. r. o., Nad Koupadly 287/5, 251 01 Říčany