V Chrastavě pokřtí novou přeshraniční hasičskou cisternu

22.02.2013 13:10

Novou hasičskou cisterna CAS 20/3000/200 Tatra T815 231R55 19 325 4 x 4,2 oficiálně převezmou v pondělí 25. února ve 14 hodin dobrovolní hasiči v Chrastavě.

Křest provedou starosta města Michael Canov, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Skalice Jiří Löffelmann, starosta Bertsdorf - Hörnitz Volker Müller, jednatel ERN Jaroslav Zámečník, velitelé tří hasičských sborů a zástupce dodavatelské firmy Ziegler Hasičská Technika s.r.o. Jiří Mlateček.

Hasičskou stříkačku za 7,2 miliónu Kč hasiči pořídili z "Programu Cíl 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Libereckým krajem a Svobodným státem Sasko v rámci projektu „Chrastava, Skalice a Bertsdorf – Hörnitz – hasiči společně proti přírodním živlům“. Partnery Chrastavy jsou obec Skalice a na německé straně pak Bertsdorf – Hörnitz.

Cisterna na 3 000 litrů nahradí dosluhující vozidlo Liaz, které bude nabídnuto k prodeji. Hasiči moderní vozidlo využijí na různé typy zásahů, včetně dopravních nehod.

Program:

14.00 -  oficiální zahájení starostou města Michaelem Canovem

14.05 – Slavnostní projevy pozvaných hostů – Hejtman Libereckého kraje Martin Půta

-       Starosta Skalice -  Jiří Löffelmann

-       Starosta Bertsdorf- Hörnitz – Volker Müller

-       Ing. Jaroslav Zámečník, CSc., jednatel ERN

-       Velitelé hasičských sborů tří sborů

14.25křest hasičské cisterny – kmotři - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta

- Starosta města Michael Canov