V Jablonném v Podještědí připomínají 20. výročí svatořečení Zdislavy

12.05.2015 10:31

U příležitosti 20. výročí kanonizace sv. Zdislavy pořádají ve čtvrtek 21. května v Jablonném v Podještědí vernisáž výstavy nazvané Zdislava svatořečená/Zdislava heiliggesprochen. Zároveň zahajují výtvarnou soutěž V srdci paní Zdislavy. K významnému jubileu svatořečení patronky Libereckého kraje sv. Zdislavy, se koná v pátek 15. května od 10 hodin tisková konference. Uskuteční se v refektáři dominikánského kláštera v Jablonném v Podještědí.

Tiskové konference se zúčastní Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Petr Sadílek, místostarosta Jablonného v Podještědí. Výstavu Zdislava svatořečená/Zdislava heiliggesprochen představí Barbora Spalová z Centra svaté Zdislavy z.s. O jubilejní poutní sezoně pohovoří děkan P. Pavel Mayer a Markéta Váchalová Vojtíšková ze ZUŠ Jablonné v Podještědí přiblíží celostátní výtvarnou soutěž V srdci paní Zdislavy.

Vernisáž u příležitosti 20. výročí kanonizace paní Zdislavy se odehraje ve čtvrtek 21. května od 19 hodin v ambitech dominikánského kláštera v Jablonném v Podještědí. Zahájení výstavy předchází česko-německá mše svatá od 18 hodin v bazilice, kterou budou sloužit biskup Jan Baxant, dominikánský provinciál Benedikt Mohelník, budyšínský děkan Veit Scapan, P. Andrzej Glombitza, farář P. Pavel Mayer z Jablonného v Podještědí a další. Vernisáž hudebně doprovodí mimoňský sbor Zpěvandule a žitavská katolická schola. Kromě toho se také uskuteční premiéra dokumentárního filmu Patricka Weissiga, který se snaží zachytit vztah dnešních lidí k paní Zdislavě.

Drobné občerstvení zajištěno. Těšíme se na Vás!