V Jablonném v Podještědí se koná hlavní pouť ke sv. Zdislavě a městské slavnosti

29.05.2015 12:32

Významné jubileum si letos připomínají v Jablonném v Podještědí. Oslavy 20. výročí svatořečení patronky Libereckého kraje sv. Zdislavy vyvrcholí v sobotu 30. května hlavní poutí. Přijede sem také hejtman LK Martin Půta.

Ranní mše přímo v kryptě dominikánského kláštera začne v 7:00 hodin, následnou mši svatou bude celebrovat biskup litoměřický Jan Baxant a po něm kardinál Dominik Duka. Program bude v Bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy pokračovat i odpoledne.

Náměstí v Jablonném v Podještědí bude v sobotu plné stánkařů, divadelních, hudebních i šermířských vystoupení. Návštěvníci se mohou těšit třeba místní pěvecký sbor Václavky, skupinu Stratosband trio nebo Sváťovo divadlo. U zámku Nový Falkenburk se od 10 do 17 hodin uskuteční komentované exkurze po mokřadech.