Detail aktuality

V soutěži Zlatý erb bodovaly Jablonné, Liberec, Líšný a Železný Brod

12.03.2024 13:50

Je rozhodnuto. Své vítěze již zná krajské kolo soutěže Zlatý erb, kterou vyhlašuje ve spolupráci se spolkem Český zavináč Liberecký kraj. Je určena městům a obcím regionu, které mají oficiální webové stránky, elektronické služby nebo turistické webové prezentace.

Ve Zlatém erbu kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Na krajská kola pak naváže kolo celostátní. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma „Vzhled i technické zpracování webových stránek velkých měst, ale i menších obcí se rok od roku zvyšují. Díky Zlatému erbu mohou tvůrci internetových prezentací, programátoři a provozovatelé stránek obdržet zpětnou vazbu a podněty k tomu, jak udělat obecní internetové prezentace ještě lepší a příjemnější pro uživatele,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V letošním, šestadvacátém ročníku se mezi obcemi, které nemají rozšířenou působnost, na třetím místě umístil web Smržovky, na druhém stránky Cvikova a na prvním místě web Jablonného v Podještědí. Mezi obcemi s rozšířenou působností si třetí příčku vydobyl webový portál Semil, druhou Jablonce nad Nisou a na prvním místě stanuly internetové stránky Liberce. Jablonné a Liberec tak postupují do celostátního kola soutěže.

Kromě porotců volila své favority i veřejnost. Mezi obcemi, které nemají rozšířenou působnost, obdržel nejvíc hlasů Líšný, mezi obcemi s rozšířenou působností u veřejnosti zabodoval Železný Brod.

Za léta svého konání se Zlatý erb stal již osvědčenou tradicí, která má na zvyšování kvality veřejného života v obcích a městech díky rozvoji internetu velký podíl. „Soutěžící dlouhodobě vnímají soutěž jako zdroj informací, zda jejich webové stránky splňují po obsahové stránce z pohledu aktuální legislativy vše podstatné, co má web obce nebo města obsahovat,“ řekl Jiří Ulvr, náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login