Detail aktuality

V Šimonovicích čeká na řidiče nová silnice a na pěší nový chodník

30.09.2020 12:32

Šimonovice ve spolupráci s Libereckým krajem, vlastníkem silnice III. třídy v ulici Minkovická, dokončily 1. etapu výstavby chodníku a rekonstrukci komunikace v obci.

„Jedná se o první etapu z celkových pěti,“ uvedla starostka obce Leona Vránová. „Podařilo se nám kompletně vyřešit majetkoprávní vztahy k pozemkům pro stavbu, následně získat stavební povolení, a dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Také jsme vše úspěšně časově skloubili se stavbou třetího investora ČEZu, který v daném úseku odstranil staré sloupy a vrchní vedení kabelů, jenž nahradil novým zemním vedením. Obec zároveň se stavbou chodníku zbudovala i nové veřejné osvětlení s LED svítidly, záliv autobusu s čekárnou a přechod pro chodce,“ řekla Vránová.  

Projekt s názvem Silnice III/27810 Šimonovice, rekonstrukce silnice a Stezka pro pěší podél silnice III/27810 byl zahájen 20. dubna 2020. Vítězem výběrového řízení na zhotovitele stavby se stala společnost Metrostav a.s. Cena rekonstrukce silnice, kde je investorem Liberecký kraj, je 5.992.774 Kč bez DPH. Stavba chodníku přišla obec Šimonovice na 3.195.758 Kč bez DPH. Obci se podařilo získat dotaci ve výši 85 % na stavbu chodníku ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Z hlediska bezpečnosti se jednalo o nejproblémovější úsek v centru obce, kde v místě před ostrou nepřehlednou zatáčkou byla šířka vozovky 4,25 m a těsně za hranou asfaltové krajnice navazoval prudký sráz náspu. V momentě, kdy se zde míjely kamiony a autobus, docházelo k velmi nebezpečným situacím, nehledě na pohyb chodců v centru obce u přilehlé zastávky bez nástupních ostrůvků,“ vysvětlil nutnost rekonstrukce náměstek hejtmana pro dopravu, investice a veřejné zakázky Jan Sviták.

Po dobu stavby byla kompletně uzavřená část ulice Minkovická v centru obce. Objízdné trasy vedly buď satelitem husté zástavby rodinných domů, s max. povolenou rychlostí 30 km/h, nebo po krajské silnici Šimonovická.

„Obyvatelé Šimonovic se již nemohou dočkat znovuotevření komunikace Minkovická, této hlavní krajské silnice ve směru Liberec – Proseč pod Ještědem – Český Dub.  A zastupitelé obce zase úspěšného dokončení prioritního projektu v obci, ve které za posledních 15 let došlo k enormnímu nárůstu počtu obyvatel na dnešních 1.292 obyvatel a s tím související i značný nárůst dopravy,“ uzavřela starostka Vránová. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login