Detail aktuality

Ve Vysokém nad Jizerou začíná Krakonošův divadelní podzim

08.10.2015 9:50

Tradiční přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim, začíná v pátek 9. října ve Vysokém nad Jizerou. Divadelníci se na festival sjedou už po čtyřicáté šesté. Hlavním hostem letošního ročníku festivalu bude herec Petr Kostka a při příležitosti konání ve Vysokém také zasedne ke svému jednání evropský výbor asociace amatérského divadla AITA/IATA. Záštitu nad festivalem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Krakonošův divadelní podzim (KDP) potrvá do 19. října a nabídne celkem osm soutěžních představení. Jako host přijede kromě herce Petra Kostky i Divadlo matky Vackové Praha a DS Kroměříž. Těšit se mohou diváci také na přehlídku nejlepší monologů a dialogů Pohárek SČDO, koncert sboru Satori z Poniklé i noční představení.

Diváci se mohou těšit na každodenní představení v Divadle Krakonoš ve Vysokém a atraktivní každodenní vítání soutěžních souborů před divadlem, vždy v 15 hodin. V sobotu 10. října dostanou divadelníci také pomyslné klíče od brány a městských práv, a to pod dohledem Krakonoše. Každý večer po představení se také mohou zájemci sejít i přímo s herci jednotlivých divadel v restauraci U Medvěda.

Vyhodnocení festivalu je na programu 17. října ve 20 hodin v Divadle Krakonoš ve Vysokém n. J. Mimo jiné právě ve stánku Thálie a v muzeu, po celou dobu festivalu, uvidí návštěvníci výstavu k příležitosti 90 let divadelní budovy Krakonoš. Na městském úřadě bude k vidění výstava Nositelé odznaku Zlatého Tyla.  

Program festivalu najdou zájemci na webových stánkách www.kdpvysoke.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login